November elejétől Londonban is kaphatóak az amerikai J Crew cuccai, egyből 3 bolttal támadták meg a várost. Akinek nem mond semmit a J Crew név, az valószínűleg, hogy nem naprakész Michelle Obama ruhatárából, pedig FLOTUS előszeretettel viseli a márka darabjait. (állítólag nem kap engedményt)
Szóval a Regent Street-en nyílt boltba beugrottam múlt héten (az Akasha Spa megnyitó előtt, ami egy külön posztot megérne) körülnézni, mivel én még sosem jártam J Crew egységben, de aki igen, az mind ódákat zengett.
A J Crew 1983-ban kelt életre katalógusból rendelhető márkaként. Kilenc évvel később megnyílt az első bolt New Yorkban, jelenleg 249 egység működik Észak-Amerikában. Amúgy Észak-Amerikán kívül, ez a 3 londoni bolt van és kész, na meg az online, amúgy szállítanak Magyarországra is.
3 perc monitorozás után, meg kellett állapítanom, hogy ez nem én vagyok, így nem fogok kísértésbe esni, hogy bármit is vegyek. Túl sok szín, túl sok forma, túl sok minden.
Az üzlet enteriőrje - ez a második a nyitás óta - jelenleg művészeti behatást kíván gyakorolni a vásárlókra. Bevallom, ez engem sokkal jobban érdekel, mint maguk a ruhák. Vagyis, mindenféle artisztikus kis kompozíciók vannak szépen elrejtve a kiskereskedelmi egységben, persze nem elnyomva az árut. Így például az nincs is kiírva, hogy kik a művészek és az eladók stylistok sem tudtak erről felvilágosítást adni. (persze írtam nekik, de még nem kaptam választ)
Az árakról annyit, hogy horror. Láttam egy kabátot 2500 fontért. Körülnéztem még egyszer, de nem a Burberryben voltam. Általam nagyra becsült angol bloggerek is hüledezve írták meg, hogy Londonban sokkal drágább minden, mint az amerikai boltokban.
A cipőrészleg tetszett a legjobban, jól összerakták a tárgyakkal, és ez a kék póniszőrős nagyon egészen felkeltette a figyelmemet. A póniszőr a gyengém, sajnos.
A J Crew arca Jenna Lyons, kreatív igazgató. Ha rákeresek, akkor azt mondja a Google, hogy 3.970.000 találat van. Nem véletlen tehát, hogy Jenna Lyons ott van a Times magazin 2013-as 100 legbefolyásosabb embere listáján. "Divatos" ember rajta kívül még 2 volt a listán.
A most 44 éves Jenna 21 éves korában kezdett a J Crew-nál, egy "asszisztens asszisztensének az asszisztenseként", ahogy nyilatkozta, még asztalt sem kapott. Szépen feltornázta magát a karrier létrán, az áttörés 2003-ban jött, amikor az ex-Gap igazgató, Millard ‘Mickey’ Drexler csatlakozott a céghez és szabad kezet adott neki. Megreformálta a márkát, több korosztály felé nyitott, jobb minőségű anyagok, nagyobb kínálat, szóval cool lett a márka. És hogy pletykáljunk, Jenna 2011-ben elvált férjétől, jelenleg pedig barátnője van, Courtney Crangi ékszertervező.
J Crew, 165 Regent Street, W1. www.jcrew.com
A Facebook neverordinary London oldalán további hírek, képek, sztorik.